Efektowna elewacja budynku to w dzisiejszych czasach już praktycznie standard. Fasada ma funkcję reprezentacyjną względem całego budynku, a w związku z tym jest naturalne, że wyróżnia się pośród pozostałych elewacji.
Przeszklenia fasadowe to jeden ze sposobów, aby budynek nabrał swojego indywidualnego charakteru i stylu. Już przed rozpoczęciem budowy albo nawet na etapie projektowania warto zaznajomić się z ich rodzajami i funkcjonalnością. Serdecznie zapraszamy do lektury.
Przeszklenia fasadowe – architektura w nowoczesnym wydaniu
Fasady wykonane ze szkła to jeden z podstawowych wyróżników, jaki charakteryzuje nowoczesną architekturę.
Nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie trwałych, wysoce funkcjonalnych okien, przeszkleń i doświetleń budynków. Wysokie parametry techniczne i doskonały wygląd dodają elegancji oraz funkcjonalności każdej kompozycji architektonicznej. Wśród przeszkleń fasadowych możemy wyróżnić:
- panele komorowe – są to wielowarstwowe panele modułowe łączone na pióro i wpust;
- przeszklenia z poliwęglanu komorowego – produkowane z poliwęglanu, posiadają zabezpieczenie przed promieniami UV z jednej lub z dwóch stron. Poliwęglan komorowy gwarantuje najwyższe parametry optyczne oraz zapewnia wysoką wytrzymałość, doskonałą izolację termiczną i niewielką wagę;
- przeszklenia z wypełnieniem szkła mineralnego – systemy profili aluminiowych przeznaczone są do produkowania nowoczesnych ścian o charakterze osłonowym w kształtach złożonych (załamania, zwroty) i prostych. Profile umożliwiają także konstruowanie przeszklonych dachów, konstrukcji przestrzennych oraz świetlików;
- naświetla dachowe – wykonywane są w postaci świetlików dachowych łukowych. Wykorzystywane przeważnie do doświetlania magazynów, warsztatów, hal sportowych i produkcyjnych. Pasma świetlne produkowane są z użyciem systemowych profili aluminiowych wzbogaconych o uszczelki EPDM oraz komorowe płyty poliwęglanowe.