elewacje-na-kleju

Spieki kwarcowe Laminam dzięki swoim właściwościom – szeroka gama kolekcji i faktur, niski ciężar właściwy, duża wytrzymałość i duży format mogą być w sposób efektowny i efektywny wykorzystywane jako okładziny ścian zewnętrznych – elewacje niewentylowane, na kleju.

Na elewacje niewentylowane, klejone do izolacji cieplnej zalecane są spieki grubości 3+ mm z siatką szklaną. Przyjmuje się, że płyty spieków kwarcowych Laminam mogą być klejone nie wyżej niż do wysokości pierwszej kondygnacji budynków. Do ścian zewnętrznych na wyższych kondygnacjach płyty spieków kwarcowych powinny być mocowane z wykorzystaniem elewacji systemowych.

Duży format 300 x 100 cm daje możliwość uzyskania efektownych okładzin ścian z minimalną ilością fug. Przy klejeniu płyt na zewnątrz zalecane jest, aby szerokość fug nie była mniejsza niż 5 mm.

Przy klejeniu płyt spieków kwarcowych należy zwrócić szczególną uwagę, aby przygotować równe podłoże. Stalową pacą zębatą należy nałożyć zaprawę klejową rozpuszczoną w emulsji uelastyczniającej (zamiast wody). Klej musi być nałożony na całej powierzchni podłoża i na całej powierzchni płyty. Ważne jest, aby kierunek rozprowadzenia kleju na podłożu był taki sam jak na płycie. Uniemożliwi to powstawanie wolnych przestrzeni powietrznych pod płytą.

System HYDROTECT zastosowany na płytach Laminam uzyskuje automatyczne samoczyszczenie każdej powierzchni, dzięki wykorzystaniu zasady fotokatalizy. Naturalne oczyszczanie inicjuje siła światła słonecznego, po czym wszystko zmywane jest wodą deszczową. Wykorzystywana jest zasada na bazie biocydów tytanu. W przypadku zastosowania płyt na zewnątrz budynków, HYDROTECT usuwa tlenki azotu pochodzące ze spalin, aktywując naturalne oczyszczanie powietrza