isotec

Budowa i izolacja połaci dachu w jednym

Isotec® to system nakrokwiowej termoizolacji, który spełnia wszystkie wymogi stawiane wentylowanym i izolowanym dachom spadzistym. Sposób zaprojektowania paneli Isotec® sprawia, że idealnie nadają się one do wykorzystania przy modernizacjach oraz nowo budowanych dachach – zarówno przy najprostszych konstrukcjach z tradycyjną więźbą, jak i przy tych najbardziej skomplikowanych.

Wysoka wartość izolacyjna paneli Isotec® gwarantuje przyjemny chłód w pomieszczeniach w lecie oraz właściwe utrzymanie ciepła w zimie. Dzięki temu dach przestaje być powodem zmartwień, zaś staje się źródłem znacznych oszczędności w gospodarstwie domowym.

System Isotec® montuje się po zewnętrznej stronie dachu – jest to najbardziej efektywny sposób termoizolacji ponadto pozwala nam dowolnie wykorzystac wolną przestrzeń pomiędzy krokwiami. Samonośne panele są lekkie i łatwe w zastosowaniu. Po zamontowaniu tworzą ciągłą osłonę izolacyjną bez mostków termicznych. Montaż nakrokwiowy umożliwia ponadto termomodernizację wykończonych już poddaszy bez ingerencji wewnątrz budynku.

Dzięki Isotec® tradycyjne fazy budowy połaci dachu wykonuje się jednocześnie. Panele Isotec® stanowią połączenie wszystkich materiałów, które do tej pory były montowane oddzielnie. Produkcja na wymiar umożliwia dopasowanie paneli do każdego rozmiaru dachówek. Przy przeprowadzaniu kompleksowych modernizacji Isotec® zapewnia konstrukcji dodatkową sztywnośc bez dodatkowego, kosztownego deskowania.

System dachowy wykorzystujący technikę termoizolacji nakrokwiowej

Isotec® to panele kompozytowe zbudowane z rdzenia ze sztywnej pianki poliuretanowej (PUR) lub z pianki poliizocyjanurowej (PIR) o wysokiej szczelności oraz doskonałych parametrach izolacyjnych, pokrytego z obu stron folią aluminiową o strukturze plastra miodu, wzmocnionego zintegrowaną i wyprofilowaną łatą ze stopu alucynk.

Termoizolacje nakrokwiowe z PUR/PIR

ISOTEC XL – panele ze zintegrowaną łatą
ISOTEC LINEA – panele z listwą montażową
ISOTEC ELYPAN – panele PUR/PIR

Termoizolacje – ściany

ISOTEC PARETE – panele do elewacji wentylowanych
ISOTEC LINEA – panele do elewacji niewentylowanych