Oferujemy Państwu doświadczenie firm montażowych, które doradzą, jak zaprojektować pasma świetlne, wykonają obliczenia konstrukcyjne – wystarczy przedstawić wymiary zaplanowanego naświetla, dokonają profesjonalnego montażu udzielając na swoją pracę gwarancji.

Świetliki dachowe łukowe to produkt stosowany najczęściej do doświetlania hal produkcyjnych i usługowych, magazynów, hal sportowych, warsztatów i innych pomieszczeń np. patio . Pasma świetlne wykonane są przy użyciu systemowych profili aluminiowych uzbrojonych w uszczelki EPDM oraz komorowych płyt poliwęglanowych. Kolor i grubość płyt poliwęglanowych dostosowane są do wymagań klienta. Stop, z którego wykonane są profile aluminiowe, gwarantuje ich długoletnie użytkowanie, także w sytuacji gdy nie są one malowane lub oksydowane. Jednakże, na życzenie klienta, a także ze względu na estetykę produktu, profile mogą zostać pomalowane proszkowo na dowolny kolor wg palety RAL.

Pasma świetlne zostają zamontowane na podstawach wyniesionych min. 15 cm ponad połać dachu. W wypadku montażu w pasmach klap dymowych, podstawy powinny być wyniesione 30 cm ponad połać dachu. Podstawy najczęściej wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej surowej, blachy powlekanej lub malowanej proszkowo według palety RAL. Grubość tego materiału jest zależna od parametrów wytrzymałościowych określonych w projekcie.

Pasma świetlne dopuszczone są do stosowania w budownictwie na podstawie projektu konstrukcyjnego wykonanego przez uprawnionego konstruktora zgodnie z obowiązującymi normami. Konstrukcja uwzględnia wymagania obciążenia wiatrem i śniegiem dla wszystkich stref obciążenia zgodnie z normami PN-77/B-02011 i PN-80/B-02010/Az1:2006. Firma produkuje również pasma świetlne o parametrach niestandardowych. Takie zamówienia realizowane są w oparciu o indywidualne projekty konstrukcyjne tworzone dla poszczególnych pasm oraz ich podstaw.