MODULIT

Jednym z zadań szklanych fasad jest ochrona budynku przed utratą ciepła. Konstrukcje te zwiększają również możliwości architektoniczne i aranżacyjne. Ze względu na swoje walory wizualne znajdują zastosowanie głównie w nowoczesnych budynkach. Naświetla dachowe natomiast, zwane również świetlikami dachowymi, jak sama nazwa mówi, służą przede wszystkim doświetlaniu pomieszczeń.

Rodzaje i zalety szklanych fasad

Znajdujące się w naszej ofercie przeszklenia fasadowe wyposażone są m.in. w dodatkowe zbrojenia, które zwiększają ich odporność na skrajne temperatury oraz napięcia wewnętrzne. Ponadto zapewniają nawet do 90% przepuszczalności światła. Ponadto przezroczyste konstrukcje powiększają optycznie pomieszczenia, tworząc efekt nieograniczonej, otwartej przestrzeni. W naszej ofercie posiadamy dwa podstawowe rodzaje fasad:

  • przeszklenia fasad z poliwęglanu komorowego – panele MODULIT,
  • przeszklenia fasad z wypełnieniem ze szkła mineralnego.

Naświetla, zwane również świetlikami dachowymi

Oferujemy również naświetla dachowe przeznaczone do instalacji zarówno na płaskich dachach, jak i zadaszeniach pod kątem 25 stopni. Ich funkcją, poza doświetleniem, jest również wentylacja pomieszczeń. Szczególnie polecamy znajdujące się w naszej ofercie naświetla fasadowe z poliwęglanu, które opierają się na systemie wielokomorowym.