grzejniki-podczerwien

System grzewczy na podczerwień ThermoTile

Ogrzewanie podczerwienią jest rewolucyjną formą przenoszenia ciepła. Fale elektromagnetyczne zostają przekształcone w ciepło jak tylko wejdą w kontakt z jakimś przedmiotem. Fale te zachowują się jak słońce.

W tradycyjnym systemie grzewczym powietrze ogrzewane jest podgrzewaną wodą.  Proces ten wymaga dużej ilości paliwa termicznego, jak ropa lub gaz ziemny, przy czym dochodzi o dużej dyspersji ciepła.

Ciepło podczerwieni, które emitują płyty, ogrzewa bezpośrednio osoby i obiekty, przez co unika się cyrkulacji powietrza i utraty ciepła.

Fale elektromagnetyczne ogrzewania na podczerwień są falami długimi – działają jak słońce, które nie ogrzewa powietrza – zły nośnik ciepła – lecz przedmioty, które z kolei ogrzewają powietrze. W ten sposób ciepło odczuwalne jest zawsze wyższe o 2 -3 stopnie, niż temperatura powietrza. Nie ma wirowania kurzu, suchego powietrza, wilgoci na ścianach i pleśni. Grzejniki elektryczne na podczerwień dają nam więc zdrowe ciepło.

Grzejniki ThermoTile są ekonomiczne – zużywają mało energii – przy zastosowaniu paneli ThermoTile 98,5 % zużytego prądu przetwarzane jest w ciepło. To ciepło absorbowane jest przez przedmioty, ściany i osoby. Nadwyżka ciepła oddawana jest natychmiast w powietrze. Systemy grzewcze promiennikami podczerwieni osiągają temperatury porównywalne z tymi z pieców kaflowych (ok. 85 °C). Ale nie istnieje niebezpieczeństwo poparzenia. To jest coś takiego, co nazywane jest „zimnym ciepłem“.

Dodatkowe zalety grzejników Thermotile: nie wymagają konserwacji, zajmują mało miejsca, istnieje możliwość integracji w każdym pomieszczeniu, można ogrzewać każdy pokój oddzielnie, nie występują straty ciepła przez rury i okna, temperaturę można regulować przy pomocy termostatu z zegarem.

Spieki kwarcowe Laminam – płyty ceramiczne zastosowane w grzejnikach ThermoTile – umożliwiają w ramach tych systemów grzewczych różnorodność i możliwość komponowania designu. Grzejniki te pięknie integrują się z płytami podłogowymi i ściennymi Laminam lub z innymi materiałami.

Systemy grzewcze na podczerwień ThermoTile są dostępne w różnych wariantach:

 • jednokolorowe w kolorze białym lub szarym oraz w innych kolorach – jak w programie standardowym Collection spieków kwarcowych Laminam.
 • na specjalne zamówienie zgodnie z paletą wzorów spieków kwarcowych Laminam – np. aktualnie wykorzystywanych jako płyty podłogowe lub ścienne w Państwa projekcie ( z zachowaniem formatów standardowych paneli grzejników)
 • ThermoTile może być pomalowane przez artystę. ThermoTile może być wykonane z obrazkowymi dekoracjami.

Produkty są certyfikowane : EN 60335-2-30 DIE CE-, VDE- i EPS- SMOG.

Format i moc? Ile mocy (W) potrzeba do ogrzania pomieszczenia?
To zależy od tego, jak dobra jest izolacja cieplna pomieszczeń.

Dobrze izolowane pomieszczenia potrzebują ok. 50-70 Watt na metr kwadratowy przy wysokości pomieszczenia 2,5 m. W łazience: 70-100 Watt.

Budynki dobrze docieplone

 • 300×600 – 100 W – 2 – 3 m²
 • 600×600 – 230 W – 4-5 m²
 • 500×1000 – 480 W – 9 – 10 m²
 • 600×1000 – 500 W – 10 11 m²
 • 600×1200 – 550 W – 11 – 13 m²

Budynki słabo docieplone

 • 300×600 – 100 W – 1 – 2 m²
 • 600×600 – 230 W – 3 – 4 m²
 • 500×1000 – 480 W – 7-8 m²
 • 600×1000 – 500 W – 7-8 m²
 • 600×1200 – 550 W – 9 – 10 m²

Zastosowanie: Panele ThermoTile można bez problemu zastosować wewnątrz i na zewnątrz.  W domu i w biurze jako ogrzewanie główne lub uzupełniające. Wysoko cenione w okresach przejściowych. Mogą być zastosowane w domach letniskowych, przyczepach kempingowych, halach magazynowych, halach targowych, ogrodach zimowych. Miejsca szczególne: kempingi, łodzie, jachty, hodowla bydła, na budowach, do osuszania ścian i łazienek