Kuchnia-na-jachcie-2-e1413448595127

Spieki kwarcowe Laminam to cienkie i lekkie, wielkoformatowe płyty. Producentem płyt jest włoska firma Laminam.

Płyty spieków kwarcowych Laminam to materiał naturalny. W jego skład wchodzą wyłącznie twarde, naturalne minerały wysokiej jakości piasek kwarcowy, pyły, łupki, skały granitowe.

Kolorystyka uzyskiwana jest przy pomocy wyłącznie naturalnych pigmentów, bez dodatków żywic.

Wszystkie minerały są mieszane i mielone ze sobą, a następnie poddawane obróbce technologicznej polegającej na prasowaniu miału pod ciśnieniem 8000 t/m2, a następnie wypiekaniu w piecu hybrydowym (gazowoelektrycznym) w temperaturze ok. 1220 st.C.

Następnie płyty są kalibrowane i docinane. Standardowy format płyt Laminam to 3000×1000 mm. Płyty występują w kilku grubościach. Każda grubość ma określone przeznaczenie.

Na blaty stosuje się grubość 7 lub 8 mm są to płyty łączone z dwóch płyt w selekcjonowanym, pierwszym gatunku. Płyty Laminam posiadają pośrodku wzmacniającą siatkę z włókna szklanego, która amortyzuje uderzenia, wzmacnia płytę i czyni ją znacznie bardziej odporną na uszkodzenia mechaniczne. Płyty nawzajem klinują się i są na tyle sztywne, że mogą być montowane jako blaty samonośne (na systemie wsporników).

Kolorystyka spieków kwarcowych Laminam jest bardzo szeroka. W ostatnim czasie pojawiło się kilka nowych kolorów kolekcji I Naturali, inspirowanych kamieniem naturalnym.

25 lat gwarancji na spieki LAMINAM