kamien-naturalny

Wielką zaletą kamieni elewacyjnych jest możliwość dopasowania ich kształtu, formy i rozmiaru do indywidualnych potrzeb. Do wyboru mamy kamienie surowe, krojone, łupane, w postaci płytek, paneli, listewek lub wielkoformatowych płyt.

Do niedawna elewacje z kamienia kojarzone były z budownictwem monumentalnym i użyteczności publicznej. Dzisiaj chętnie układany jest on także na elewacjach domów jednorodzinnych – różnorodność dostępnych barw i faktur pozwala uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny.

Duże płyty kamienne – jeśli elewację planujemy wykończyć dużymi i ciężkimi płytami, do ich montażu należy zastosować metodę zwaną „ciężką-suchą”. Ciężkie płyty kamienne mocuje się na regulowanych kotwach dystansowych lub szynach montażowych, między którymi układa się termoizolację z wełny mineralnej. Płyty montuje się tak, żeby między nimi a izolacją termiczną (osłoniętą folią wiatrochronną) pozostała około 15-milimetrowa szczelina wentylacyjna.
Wiedza dotycząca właściwej zabudowy jest obszerna. Posiadają ją nasi doświadczeni partnerzy, jak również niezbędne przy realizacji poczucie smaku i estetyki.

Portale: Oferujemy wykonanie ozdobnego obramowania drzwi wejściowych – portali (dawniej najczęściej obramienie drzwi wejściowych w kościołach, pałacach, ratuszach, bogatszych kamienicach). Ten element architektoniczny odpowiednio skomponowany potrafi nadać budynkowi niepowtarzalny klimat i przyciągać uwagę. Nasze doświadczenie w tym zakresie obejmuje nie tylko wykonanie nowych projektów, ale też prace odtworzeniowe i renowacyjne